Narodowy Kościół Katolicki jest miejscem, gdzie tradycja starokatolicka spotyka się z nowoczesnością. Jesteśmy wierni naszemu dziedzictwu, a jednocześnie otwarci na potrzeby współczesnego świata. W trosce o integralność naszej wiary, dążymy do zachowania żywej i dynamicznej wspólnoty.

Zachowujemy szczególną troskę o sakramentalność naszej wiary. W naszym Kościele, sakramenty są nie tylko obecnością Boga, ale również drogą, którą idziemy w naszym duchowym życiu. Dla nas, chrzest, Eucharystia, bierzmowanie, pokuta, namaszczenie chorych, święcenia i małżeństwo nie są tylko symbolami, ale realnymi znakami łaski Bożej, która działa w naszym życiu.

Nasza społeczność jest domem dla wszystkich, którzy szukają duchowej głębi i znalezienia prawdy w nauczaniu Jezusa Chrystusa. Nasza misja polega na przekazywaniu Ewangelii w sposób, który jest zrozumiały dla człowieka współczesnego, a jednocześnie wierny tradycji apostolskiej.

Jesteśmy Kościołem, który słucha i reaguje. Nasz duch pastoralny pozwala nam na indywidualne podejście do każdego człowieka. Uznajemy, że każdy człowiek jest jedyny i niepowtarzalny, a jego doświadczenie duchowe jest cenne dla całej wspólnoty.

Nasz Kościół, zgodnie z polskim prawem, jest wpisany do Rejestru Kościołów i innych związków wyznaniowych prowadzonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pod pozycją nr 189.

Dla tych, którzy pragną pełniejszego zrozumienia naszej tradycji starokatolickiej, naszej praktyki duchowej oraz dynamiki naszej wspólnoty, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej moj-kosciol.pl. Strona ta stanowi bogate źródło informacji, które rzucą światło na naszą misję oraz na zasady, które kierują naszą społecznością.

Gorąco zapraszamy do włączenia się w naszą społeczność, gdzie dążymy do pełniejszego zrozumienia i większej bliskości z Bogiem. Nasza duchowa podróż jest wzajemna – chcemy wspólnie kroczyć na tej drodze poznania tajemnic Bożych, rozwijając naszą duchowość, a przez nią naszą miłość i relację z Bogiem. Nasz Kościół jest otwarty dla wszystkich, którzy pragną podjąć to wyzwanie i odważnie podążać ścieżkami wiary.

Zapraszamy wszystkich, którzy szukają prawdy, miłości i sprawiedliwości, do dołączenia do naszej społeczności. Dajemy przestrzeń do rozwoju duchowego i umożliwiamy pełne uczestnictwo we wszystkich aspektach życia Kościoła.

Czekamy na Ciebie z otwartymi sercami.

Jesteśmy częścią platformy „intencje-mszalne.moj-kosciol.pl”, strony internetowej dedykowanej umożliwieniu składania intencji mszalnych online. Naszą misją jest dostarczenie nowoczesnego narzędzia dla społeczności, które ułatwi dostęp do sakramentów i elementów duchowego życia kościelnego.

Na naszej platformie możesz prosto i wygodnie złożyć intencję mszalną, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Wierzymy, że technologia może służyć do pogłębiania zaangażowania w praktyki duchowe, pomagając jednocześnie w budowaniu silnej i zjednoczonej społeczności katolickiej.

Nasza platforma jest przeznaczona dla tych, którzy chcą wyrazić swoje intencje – niezależnie od tego, czy chodzi o prośbę o łaski, modlitwę za zmarłego bliskiego, czy wyrażenie wdzięczności za otrzymane błogosławieństwa.

Chcemy, aby nasza platforma była miejscem, gdzie technologia służy Kościołowi, a nie jest dla niego przeszkodą. Poprzez naszą stronę, dajemy możliwość wiernym bycia bliżej swojej społeczności i swojej wiary, niezależnie od fizycznej odległości. Jesteśmy mostem między tradycją a nowoczesnością, łączącym wiernych z Kościołem w erze cyfrowej.

Jesteśmy przekonani, że „intencje-mszalne.moj-kosciol.pl” może stać się miejscem, gdzie wiara i technologia spotykają się, aby umożliwić nam łączenie się ze sobą i z Bogiem na jeszcze głębszym poziomie. Dzięki naszej platformie, modlitwa za innych staje się prostsza, a nasza wspólnota – silniejsza.

Znajdujesz się tylko jedno kliknięcie od dołączenia do naszej modlitewnej społeczności.