Msze święte gregoriańskie to starożytna tradycja Kościoła, która pozwala nam na głębsze połączenie z naszymi zmarłymi bliskimi. To cykl trzydziestu mszy świętych odprawianych bez przerwy za jedną zmarłą osobę. Praktyka ta nosi imię papieża Grzegorza Wielkiego, który jako pierwszy ją zainicjował. Według katolickiej nauki, modlitwy za zmarłych pomagają im w osiągnięciu pełnej jedności z Bogiem. Zamiast ofiarowywać materialne dary, które przemijają, możemy podarować zmarłym coś o wiecznej wartości – nasze modlitwy.

Zostać inicjatorem takiej praktyki to piękne i pobożne zadanie. Jest to również sposób na pokazanie naszej troski o zbawienie dusz naszych bliskich, jak również na umocnienie naszej wiary. Poniżej przedstawiamy kroki, które musisz podjąć, aby zainicjować cykl Mszy świętych gregoriańskich. Pamiętaj, że niezależnie od tego, ile osób składa się na tę ofiarę, ważne jest, że wszyscy uczestniczą w tej duchowej podróży razem, modląc się za zbawienie duszy zmarłego. Czy jest większy dar, jaki możemy ofiarować naszym zmarłym bliskim?

Zostań inicjatorem modlitwy za bliską zmarłą osobę!

Msze święte gregoriańskie – to największy prezent, jaki możemy ofiarować zmarłemu.

Niewątpliwie, zamiast kupować drogie wieńce, które i tak zwiędną, oraz znicze, które prędzej czy później się wypalą, warto zrobić świetej pamięci duchowy prezent, który wpłynie na jego wieczność.

Dzięki temu, zamówienie 30 Mszy świętych gregoriańskich jest dostępne dla każdego i jest bardzo proste.

Przejdźmy przez tę procedurę krok po kroku:

1 Krok

Inicjator 30 Mszy świętych gregoriańskich musi zebrać chętnych, którzy chcieliby się modlić za jedną zmarłą osobę. Wynikają z tego proste obliczenia matematyczne:

– 10 chętnych do złożenia ofiary za 3 Msze święte

– 15 chętnych do złożenia ofiary za 2 Msze święte

– albo po prostu 30 chętnych do złożenia ofiary za jedną Mszę świętą

Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od chęci i hojności poszczególnych osób.

2 Krok

Inicjator modlitwy wysyła e-mail na adres: intencje@moj-kosciol.pl o treści:

Proszę o odprawienie 30 Mszy świętych gregoriańskich za śp. ………… (imię i nazwisko zmarłego)

W terminie od … do…. (podajemy przedział czasowy). Na 30 Mszy świętych gregoriańskich będziemy się składać grupą. Proszę o przesłanie formularza na mój adres e-mail : ………. (podajemy adres).

3 Krok

Przelewamy stypendium mszalne za 30 Mszy świętych gregoriańskich na konto:

15 2130 0004 2001 0241 9352 0001 – Volkswagen Bank

Narodowy Kościół Katolicki

Z dopiskiem: grupowa gregorianka za śp. …………. (imię i nazwisko zmarłego)

4 Krok

Po zaksięgowaniu stypendium mszalnego na naszym koncie, na e-mail z którego została wysłana intencja, odsyłamy poniższy formularz:

potwierdzenia-odprawianych-gregorianek.doc

Pobierz przykładowy FORMULARZ

Umieszczone w nim rubryki można przekazać osobom, które wspólnie z Tobą zamówiły intencje mszalne w ramach Mszy świętej gregoriańskiej za zmarłego. Dzięki temu każdy zostanie poinformowany:

o której godzinie będą sprawowane (warto się z nimi łączyć duchowo) a także, w jakim dniu kapłan będzie sprawował Mszę świętą zamówioną przez daną osobę/rodzinę (będącą częścią zbioru 30 Mszy świętych gregoriańskich)

Ponadto, osoba będąca organizatorem zbiórki na 30 Mszy świętych gregoriańskich otrzyma na swój e-mail ozdobne potwierdzenie odprawionych Mszy świętych. Naprawdę, wbrew pozorom, to rozwiązanie jest ogromnym ułatwieniem.

Dlatego nie zastanawiaj się długo: Msze Gregoriańskie to wielki dar – bądź ich inicjatorem!