Msze święte gregoriańskie to starożytna tradycja Kościoła, która pozwala nam na głębsze połączenie z naszymi zmarłymi bliskimi. To cykl trzydziestu mszy świętych odprawianych bez przerwy za jedną zmarłą osobę. Praktyka ta nosi imię papieża Grzegorza Wielkiego, który jako pierwszy ją zainicjował. Według katolickiej nauki, modlitwy za zmarłych pomagają im w osiągnięciu pełnej jedności z Bogiem. Zamiast ofiarowywać materialne dary, które przemijają, możemy podarować zmarłym coś o wiecznej wartości – nasze modlitwy.

Zostać inicjatorem takiej praktyki to piękne i pobożne zadanie. Jest to również sposób na pokazanie naszej troski o zbawienie dusz naszych bliskich, jak również na umocnienie naszej wiary. Poniżej przedstawiamy kroki, które musisz podjąć, aby zainicjować cykl Mszy świętych gregoriańskich. Pamiętaj, że niezależnie od tego, ile osób składa się na tę ofiarę, ważne jest, że wszyscy uczestniczą w tej duchowej podróży razem, modląc się za zbawienie duszy zmarłego. Czy jest większy dar, jaki możemy ofiarować naszym zmarłym bliskim?

Zostań inicjatorem modlitwy za bliską zmarłą osobę!

JAK ZAMÓWIĆ MSZE ŚWIĘTE GREGORIAŃSKIE – PRZEWODNIK KROK PO KROKU

Msze święte gregoriańskie są jednym z najwspanialszych darów, jakie możemy ofiarować zmarłemu.

Zamiast kupować kosztowne wieńce, które wkrótce zwiędną, lub znicze, które wypalą się po krótkim czasie, warto rozważyć duchowy dar, który może mieć wpływ na wieczność zmarłego. Proces zamawiania 30 Mszy świętych gregoriańskich jest dostępny dla każdego i bardzo prosty do przeprowadzenia. Oto jak to zrobić krok po kroku:

Krok 1: Organizacja

Organizator 30 Mszy świętych gregoriańskich powinien zebrać grupę osób chętnych do modlitwy za zmarłego. Istnieje kilka opcji:

– 10 osób ofiarujących 3 Msze święte każda

– 15 osób ofiarujących 2 Msze święte każda

– 30 osób ofiarujących 1 Mszę świętą każda

Wszystko zależy od woli i hojności poszczególnych osób.

Krok 2: Składanie intencji

Organizator wysyła e-mail na adres: intencje@moj-kosciol.pl o treści:

„`

Proszę o odprawienie 30 Mszy świętych gregoriańskich za śp. [imię i nazwisko zmarłego]

w terminie od [data początkowa] do [data końcowa]. Na 30 Mszy świętych gregoriańskich będziemy się składać grupą. Proszę o przesłanie formularza na mój adres e-mail: [twój adres e-mail].

Krok 3: Przelew stypendium mszalnego

Następnie należy przelać stypendium mszalne za 30 Mszy świętych gregoriańskich na konto:

15 2130 0004 2001 0241 9352 0001 – Volkswagen Bank

Narodowy Kościół Katolicki

Z dopiskiem: grupowa gregorianka za śp. [imię i nazwisko zmarłego]

Krok 4: Potwierdzenie zamówienia

Po zaksięgowaniu stypendium mszalnego na koncie, organizator wysyła na ten sam e-mail, z którego została wysłana intencja, wypełniony formularz:

– Pobierz przykładowy formularz: [FORMULARZ](#)

Formularz ten można przekazać osobom, które złożyły intencje mszalne w ramach Mszy świętych gregoriańskich. Dzięki temu każdy zostanie poinformowany o godzinach i dniach sprawowania Mszy świętych.

Dodatkowe informacje

Organizator zbiórki otrzyma na swój e-mail ozdobne potwierdzenie odprawionych Mszy świętych, co jest znacznym ułatwieniem i może stanowić piękną pamiątkę dla bliskich zmarłego.

Nie zwlekaj – Msze Gregoriańskie to wyjątkowy dar. Bądź ich inicjatorem i spraw, by duchowy prezent dla zmarłego stał się rzeczywistością!

Prośba o Intencję Mszalną

Prośba o odprawienie Mszy świętej gregoriańskiej