Pamięć o bliskich nam osobach oraz tych, którzy już przekroczyli granicę ziemskiego bytu, wyrażana przez ofiarowanie intencji mszalnych, stanowi piękną i konkretną praktykę. Dzięki niej możemy oddać w ręce Boga nasze troski, wyrazy wdzięczności, błagania i pragnienia, które stają się integralną częścią celebracji Najświętszej Ofiary Mszy Świętej.

Intencje mszalne nie są jedynie upamiętnieniem tych, którzy są nam bliscy, niezależnie czy jeszcze są wśród nas, czy też powrócili do Domu Ojca. Są również okazją do prośby o Boże błogosławieństwo i opiekę, wyrażania wdzięczności za otrzymane łaski oraz błagania o siłę w chwilach próby.

Pamiętajmy, że nasza modlitwa, nasze błagania i podziękowania, kiedy są zanoszone w ofierze Eucharystii, mają niezgłębioną moc. Ta moc, zanurzona w miłości Chrystusa, przemienia nasze życie, umożliwia nam głębsze doświadczenie Bożej obecności i prowadzi nas ku drodze świętości.

Zachęcam Was, abyście coraz częściej korzystali z intencji mszalnych jako instrumentu głębokiej, osobistej komunikacji z naszym Panem. Pozwólcie, aby Eucharystia stała się miejscem, w którym składacie swoje najgłębsze pragnienia, troski i wyrazy wdzięczności. Niech stanie się dla Was ścieżką zbliżania się do Boga i doświadczania Jego miłosierdzia.

Z głębi serca udzielam Wam swojego pasterskiego błogosławieństwa, modląc się o obfitość Bożych łask w Waszym życiu.

+ Robert Matysiak NCC